Koniec grudnia, okres świąteczny, niech będzie więc to czas na małe podsumowanie mijającego roku w naszej młodej jeszcze Republice Mydła. Rok 2017 był dla nas, wybaczcie kolokwializm, szalony. Republika narodziła się formalnie 4 maja, a więc w ciągu 7 miesięcy (sklep wystartował dokładnie na św. Mikołaja 6 grudnia) udało nam się przebadać nasze kostki i zarejestrować je w bazie kosmetyków, wyremontować pomieszczenia pracowni, a na końcu uruchomić nasz własny sklep internetowy, który od początku był naszym marzeniem. Temat sklepu internetowego może z powodzeniem służyć za oddzielny wpis na blogu, wspomnę tylko, że w planach mieliśmy start na lipiec, ale ponieważ jesteśmy upierdliwi, wyszło jak wyszło. Na szczęście nasz informatyk ma do nas dużo cierpliwości 🙂 W tym pełnym wrażeń okresie wiele rzeczy zdarzyło się po raz pierwszy. Była więc pierwsza forma zalana w naszej pracowni, pierwsza kostka mydła pokrojona nową krajalnicą, pierwsza etykieta założona na mydło, pierwsza paczka wysłana do szczęśliwego klienta, pierwsza kłótnia…

#1!
Paczka #1!

W tym czasie powstało też logo naszej Republiki, które od początku do końca jest naszym autorskim projektem, jak zresztą każda etykieta, hand-made z użyciem komputera i myszki. Sami zaprojektowaliśmy też nasze papierowe torebki, taśmy do pakowania, roll-up, papierowy folder (który niestety już się rozszedł, ale obiecujemy dodrukować więcej!) a nawet etykiety na próbki. Na początku sądziliśmy, że robimy to tylko z potrzeby „optymalizacji kosztów”, ale dzisiaj jesteśmy dumni, że za tym jak wygląda dzisiaj Republika Mydła stoją nasze nieprzespane noce i bolące głowy od monitora.

Pierwsze wersje etykiet.
Pierwsze wersje etykiet.

W ciągu mijającego roku odwiedziliśmy szereg fajnych miejsc, będąc gośćmi różnego rodzaju wydarzeń. Poznaliśmy masę przesympatycznych, fascynujących ludzi, odbyliśmy setki a może i tysiące dłuższych i krótszych pogawędek z klientami, a potem cieszyliśmy się jak dzieci kiedy wracali do nas po kolejne mydło z niesamowicie budującą nas, pozytywną opinią.

Mamy masę pomysłów na przyszły rok, chcemy cały czas się rozwijać, poszerzać naszą ofertę i być dla Was miejscem gdzie chętnie zaglądacie i osobami, z którymi zawsze będziecie chcieli się zobaczyć i pogadać. Fajnie widzieć też, że jest nas coraz więcej na naszym fanpage’u na FB i na Instagramie, każdy „lajk” jest ciężko wypracowany i cieszy nas, że stoją za nimi ludzie, którzy nam na co dzień kibicują.

Dziękujemy więc wszystkim Wam za okazywane wsparcie, to dla nas naprawdę wiele znaczy! Dziękujemy za mijający rok pełen wrażeń i dziękujemy Tobie, Szanowny Gościu, że to czytasz, kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek jesteś, może kiedyś się spotkamy? 🙂

A więc… przytulnych, rodzinnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i zrealizowania najśmielszych planów w Nowym, 2018 Roku życzy Tobie Republika Mydła!